Dinner is as dinner do…

100_8915yeah well, I could have bought everything and spent $50..but made it instead for $3… the salmon before I made gravlax was $9 per pound and I have about 20 more servings… the marinated stuff..same deal, and its like that across the board.. I don’t have money to speak of and my income blows… But if you know how things are done.. you can live way better than you think…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s